画質 高画質

Illustration Course Final: W4LK-M4N Character Design

A character design inspired by Sports Walkmans of the 1980s. Made with Illustrator and InDesign.

Behance Project: https://t.co/vYGTku9Or2

0 1

projeto novo no behance! dessa vez fiz um aplicativo experimental de delivery inspirado em mad men!

clica no link pra dar uma olhadinha ⬇️

https://t.co/tgP2PNyhk2

30 281

Recently I started working on my Behance page as an official “Graphic Designer” and I found out that I’m not promoting myself enough, so here’s some of my favorite works. Also check https://t.co/8Zi2gpeoz5 for more and with higher resolution.

20 31

Attack on Titan commission. Full quality Thumbnail & Icon at the Behance link.

https://t.co/9afeS2VDiH

4 10

Eu me chamo Vitor e faço umas imagens aí.

Caso queira ver mais trabalhos produzidos por mim, só dar uma olhada no meu behance:
https://t.co/NoWO1Jf9my

Artistas fodas:

7 14

New Behance project "Mascot logo designs 2020" 🔥
-
https://t.co/0lBFDRkiUI

2 48

Going live on Behance! Doing more character design for the ArtStation challenge.
https://t.co/EZt5MJ70YT

2 15

Olá, sou o Vitor!
Eu faço de tudo um pouco, mas principalmente stream packs e cover art =D

Para mais projetos, só acessar meu behance:
https://t.co/NoWO1Jf9my

4 9

First Commissioned Piece of Work

Revamp for Kolonise

Behance : https://t.co/cnGyEOJCPi

4 18

Hi,

I´m Marcel, a german artist working in the game industry.

See more of my work here:

Insta: https://t.co/e9dneZhTM5
Artstation: https://t.co/VDmaaGxj87
Behance: https://t.co/qiiaCbDnrA

46 242

Been busy lately... qwq I deleted my former behance so I'm trying to put it back again slowly. Please give it some love~🥺💗👉👈

https://t.co/SiNJSVUBkL

8 28

Вспоминаю, как, начав рисовать в диджитале, году в 2016-2017, стыдилась юзать референсы и всякие мудборды. При этом я стояла на месте в развитии скиллов. Только когда я пересмотрела на это взгляд, прогресс пошёл. Сейчас не вылезаю с behance и dribble. Вот работы из того времени)

0 9

Fiz esse desenho em cima da foto da Gabi, não lembro se postei o timelapse aqui. Mas acabei de postar o timelapse longo no behance, pra quem quiser, e em alta qualidade e zoom nos detalhes - abre no computador pra tu sacar o INFERNO de trabalho que eu tive ✨

(Link abaixo ⬇️)

5 27